Ponad 400 tysięcy złotych dla klubów z powiatu pilskiego

Data: 12-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad 400 tysięcy złotych dla klubów z powiatu pilskiego

Rozstrzygnięty został pierwszy w tym roku otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań w zakresie kultury fizycznej i turystyki. Zarząd Powiatu w Pile rozdysponował pomiędzy 35 klubów i stowarzyszeń kwotę 406 tysięcy złotych. To jednak nie koniec: - Trwa składanie wniosków na drugi konkurs. Nieco później postaramy się ogłosić jeszcze jeden.  Finalnie w tym roku mamy zamiar przekazać kwotę około 600 tysięcy złotych. Niemniej już teraz Powiat Pilski jest w krajowej czołówce pod względem pieniędzy przeznaczanych na sport dzieci i młodzieży. Przykładowo zamieszkały przez prawie trzykrotnie większą liczbę mieszkańców powiat poznański rok temu przekazał na ten cel kwotę około 300 tysięcy złotych. To dowodzi, że w powiecie pilskim jest dobry klimat dla wsparcia stowarzyszeń, dlatego zachęcam do przygotowania ofert. Ważne jest, aby pieniądze trafiały również na tereny wiejskie i pomagały nie tylko najpopularniejszym dyscyplinom – mówił w piątek starosta Eligiusz Komarowski. I dodał: - Cały czas podkreślam, że my samorządowcy nie operujemy prywatnymi funduszami. Te środki, którymi pełniąc funkcje publiczne, dysponujemy są pieniędzmi wszystkich podatników, dlatego tak ważne jest mądre i sprawiedliwe dysponowanie. Takie jest nasze zadanie, które wynika z odpowiedzialności i przyzwoitości.

Zadaniom, które wiążą się z organizacją konkretnej imprezy, starosta przyznał swój honorowy patronat: - Przyznanie honorowego patronatu najczęściej ułatwia pozyskiwanie kolejnych sponsorów, czyli stwarza nowe możliwości. Mówiąc wprost pomaga w organizacji przedsięwzięć. Jestem przekonany, że im więcej dane przedsięwzięcia mają patronów, tym lepiej. Wynika to bowiem z faktu, iż możliwości jakim wówczas dysponują organizatorzy są znacznie większe, a to przekuwa się na korzyść dla mieszkańców. Dlatego zachęcam wszystkich do zwracania się o patronat do wielu podmiotów. Wierzę, że w interesie każdej osoby, która piastuje funkcje publiczną, jest to, aby inicjatywy społeczne rozwijały się jak najlepiej – powiedział Eligiusz Komarowski.

Z kolei wicestarosta Pilski – Stefan Piechocki podkreślił i wyraził zadowolenie z faktu, że wśród działaczy sportowych oprócz nestorów sportu pojawiają się młodzi pasjonaci.

W pierwszym konkursie dotacje otrzymały organizacje z gmin: Piła, Białośliwie, Szydłowo, Łobżenica i Wyrzysk. Można przypuszczać, że ta lista zostanie wkrótce rozbudowana.

Kluby, które 10 marca zawarły umowy z Zarządem Powiatu w ramach wsparcia realizacji zadań Powiatu Pilskiego w zakresie kultury fizycznej i turystyki w 2017 roku

Klub Biegowy 4RUN Team Piła

• VI Ćwierćmaraton Muzyczny

Klub Capoeira Piła